Warszawa. Drogowcy zmodernizują 27 ulic za ponad 100 mln zł

Łączna kwota, jaką wydamy w tym roku na remonty dróg to 100 mln zł. Pozwoli to na poprawę stanu nawierzchni kluczowych warszawskich dróg, ale też na przebudowę m.in. placu Trzech Krzyży, ulicy Jana Kazimierza, czy też placu na Rozdrożu – powiedział we wtorek wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Na czwartkowej sesji, radni Warszawy przyznali drogowcom dodatkowe 30 mln zł na remonty dróg w tym roku. Oznacza to, że wraz z już przeprowadzonymi i dopiero planowanymi pracami, przeznaczono na modernizację 27 ulic ponad 100 mln zł.

Wiceprezydent stolicy zaznaczył, że remonty dróg są realizowane w sposób, który minimalizuje uciążliwość dla kierowców, gdyż prowadzone są głównie w „reżimie weekendowym”. Tzn. prace rozpoczynają się w piątek a w poniedziałek wyremontowana ulica jest już udostępniania kierowcom.

„Ponieważ ruch w Warszawie, który najczęściej bardzo spada w weekend, remonty nie będą powodowały znacznych utrudnień. Przy wszystkich remontach staramy się dbać o bezpieczeństwo. Przebudowy, które są dzisiaj realizowane, służą albo do separacji ruchu rowerowego od ruchu samochodowego, np. na placu Trzech Krzyży, albo jest to kompleksowa przebudowa ulicy, jaką mamy w przypadku ulicy Jana Kazimierza” – wyjaśnił Olszewski.

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski przekazał, że oprócz dofinasowania weekendowych remontów, radni przekazali też pieniądze m.in na budowę ronda Powązkowska/Obrońcy Tobruku – blisko 5 mln zł oraz 4 mln na zieleń przy Perzyńskiego, Rudnickiego i Podczaszyńskiego.

W tym roku drogowcy planują remonty na 27 ulicach. Są to: ul. Czecha na odcinku Płowiecka – Kajki (jezdnia południowa); Rondo Zgrupowania AK „Radosław” oraz al. Jana Pawła II na odcinku Stawki – Rondo (jezdnia wschodnia; ciąg ulic Rudnickiego – Perzyńskiego – Podczaszyńskiego; ul. Hynka na odcinku al. Krakowska – Żwirki i Wigury; al. Niepodległości na odcinku Nowowiejska – al. Armii Ludowej; ul. Senatorska na odcinku Wierzbowa – Miodowa; ul. Popiełuszki na odcinku Krasińskiego (ze skrzyżowaniem) – pl. Grunwaldzki (jezdnia zachodnia); ul. Powązkowska na odcinku Trasa S8 – Rydygiera; ul. Piękna na odcinku pl. Konstytucji – Górnośląska, ul. Jana Olbrachta na odcinku Sowińskiego – Wincentego Pola, ul. Chodecka na odcinku Kondratowicza – Krasnobrodzka; ul. Kijowska na odcinku Markowska – Targowa; ul. Jana Kazimierza – na całym odcinku; ul. Ordona na odcinku Stańczyka – Ordona 5B; ciąg ulic Głębocka i św. Wincentego od ronda przy drodze ekspresowej S8 do skrzyżowania z ul. Kondratowicza, w ramach budowy buspasa oraz pl. Na Rozdrożu i pl. Trzech Krzyży.

Drogowcy będą pracować też na prawych pasach, niszczonych przez ciężarówki i autobusy. Przeprowadzą tam odcinkowe frezowania.

Do tej pory pracowali na Radzymińskiej, Żwirki i Wigury oraz w al. Jana Pawła II. Przed nimi prace na Puławskiej, Grochowskiej, Grójeckiej, czy pl. Bankowym.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

Komentarze
Ładowanie...