Zalety gazowych kotłów centralnego ogrzewania

Zastanawiasz się nad wyborem ogrzewania do swojego domu, mieszkania lub firmy? Sprawdź dlaczego na ogół warto zdecydować się na ogrzewanie kotłem gazowym.

Odwiedzając hurtownie hydrauliczne specjalizujące się między innymi w montażu instalacji centralnego ogrzewania można zauważyć jak bardzo popularne jest ogrzewanie gazowe. Wynika to po prostu z tego, że jest to rozwiązanie zarówno ekonomiczne jak i opłacalne.

Komfort i ekonomia kotłów gazowych

Podstawową zaletą ogrzewania gazowego jest jego łatwa dostępność. W większości budynków w miastach Polski jest zamontowana instalacja gazu ziemnego. Wystarczy kupić kocioł gazowy, podłączyć go do instalacji i ogrzewanie budynku jest zrealizowane. Ogrzewanie gazowe należy obecnie do jednych z najtańszych w kraju obok ogrzewania na miał lub węgiel – chociaż te już są usuwane z gospodarstw domowych w większych miastach Polski ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Jednocześnie spalanie gazu nie powoduje emisji tak wielu toksycznych związków jak to jest w przypadku kotłów na węgiel czy drewno. To właśnie dlatego w wielu miastach władze rekomendują montaż ogrzewania gazowego. Jak możemy dowiedzieć się z serwisu internetowego Buderus-Inserw.pl – przy dobrze docieplonym nowym domu jednorodzinnym o powierzchni do 100m2 miesięczny koszt ogrzewania w sezonie grzewczym na ogół oscyluje w granicach kilkuset złotych/miesiąc. Jednocześnie ogrzewanie gazowe jest praktycznie bezobsługowe, czyli bardzo dla nas komfortowe. Wystarczy zamontować odpowiedni programator współpracujący z urządzeniem grzewczym. Dostępne na rynku programatory tygodniowe umożliwiają precyzyjne określenie w jakich porach jakiego dnia uruchamiać ogrzewanie o określonej temperaturze. Wiele nowoczesnych sterowników kotłów gazowych umożliwia także sterowanie kotłem według temperatury zewnętrznej. To wszystko sprawia, że ogrzewanie gazowe jest niezwykle komfortowe. Użytkownicy praktycznie po prostu zapominają o istnieniu urządzenia grzewczego w domu, należy tylko na czas opłacać rachunki za gaz :).

Kompaktowe rozmiary

Kolejną niewątpliwą zaletą pieców na gaz jest możliwość montażu na ścianie. Jest naprawdę bardzo duży wybór kotłów gazowych przeznaczonych do montażu na ścianie. Dokłada się starań, by urządzenia te były jak najmniejsze, dzięki temu z powodzeniem można je stosować w niewielkich mieszkaniach w blokach mieszkalnych. Niektóre typy kotłów grzewczych można także całkowicie zabudować w szafce kuchennej bądź łazienkowej – dzięki temu nie zaburzają one znacząco aranżacji wnętrza. Jednocześnie te niewielkie urządzenia mają naprawdę bardzo duże możliwości grzewcze. Na przykład stosunkowo niewielki naścienny kocioł gazowy GB162 marki Buderus występuje nawet w wersji o mocy 100kW. Oznacza to, że urządzenie jest w stanie ogrzać nawet budynek o powierzchni 1000m2. Dodatkowo urządzenia te można łączyć kaskadowo, przez co na niewielkiej powierzchni można stworzyć kotłownię zdolną ogrzewać duże hale produkcyjne lub galerie handlowe.

Jeśli więc masz możliwość montażu kotła gazowego w swoim domu lub mieszkaniu, to zapewne będzie to najlepszy wybór.

(Materiał partnera)

Komentarze
Ładowanie...